XFN


HOME NEWS TICKETS RESULTS REGISTER EVENTS FIGHTERS FANS OF XFN CONTACT BUY GEAR

 

Chattanooga XFN 7 Card Announced

Jul 12, 2011

We have listed the lineup of fights that will be taking place at the Camp Jordan Arena in order of appearance.

1)3 Rounds Low Kick Rules Kickboxing Flyweight

Connor Walsh (Palmer Kickboxing/Snellville GA)
vs
Austin McGee (Red Dragon MMA/Shelbyville TN)


2) 3 Round Mixed Martial Arts Bantamweight

Emon Baker (Faith MMA/Gainesville GA)
vs
Jeremy Mahoney (Chattanooga Jui Jitsu/Chattanooga TN)


3) 3 Round Mixed Martial Arts Heavyweight

Jimmy Wilson (World Shootfighters/Lawrenceville GA)
vs
Tommy Heath (Blalocks IMB/Chattanooga TN)


4) 3 Round Mixed Martial Arts Heavyweight

Jamie Strickland (Ultimate Martial Arts/Crossville TN)
vs
Jarrett Slaughter (North Georgia Hayastan Academy/Dalton GA)


5) 3 Round Low Kick Rules Kickboxing Light-Heavyweight

Joshua Kaste (Palmer Kickboxing/Snellville GA)
vs
Sid Wheeler (Blalocks IMB/Chattanooga TN)


6) 3 Round Mixed Martial Arts Middleweight

Hector Thomas (American Top Team/Atlanta GA)
vs
Jake Hall (North Georgia Hayastan Academy/Dalton GA)


7) 3 Round Mixed Martial Arts Lightweight

Heath Reep (World Shootfighters/Lawrenceville GA)
vs
Chase Moore (Chattanooga Jui Jitsu/Chattanooga TN)


8) 3 Round Mixed Martial Arts Welterweight

Carlos Cratic (Greubels MMA/Augusta GA)
vs
Nathan Everhart (Red Dragon MMA/Shelbyville TN)


9) 3 Round Mixed Martial Arts Heavyweight

Don Fickey (Independent MMA/Chattanooga TN)
vs
Eric McDade (Georgia Kung Fu/Adairsville GA)


10) 3 Round Mixed Martial Arts Middleweight

Guy Richmond (World Shootfighters/Lawrenceville GA)
vs
Joel Doak (Red Dragon MMA/Shelbyville TN)


11) 3 Round Low Kick Rules Kickboxing Welterweight

Julian Johnson (Paul Murphy Boxing/Doraville GA)
vs
Dmitry Yakodley (Blalocks IMB/Chattanooga TN)


12) 3 Rounds Mixed Martial Arts Bantamweight

David Miles (North Georgia Hayastan Academy/Dalton GA)
vs
Luke Mortgan (Chattanooga Jui Jitsu/Chattanooga TN)


13) 3 Rounds Mixed Martial Arts Bantamweight

Jonathon Clemmons (SSF Academy/Clarksville TN)
vs
Robert Bryson (Chattanooga Jui Jitsu/Chattanooga TN)


14) 3 Round Low Kick Rules Kickboxing Welterweight

Matt Gohr (Palmer Kickboxing/Snellville GA)
vs
Jacob Newson (Red Dragon MMA/Shelbyville TN)


15) 3 Round Mixed Martial Arts XFN Southeastern United States Bantamweight Championship

Caleb Lyell (SSF Academy/Clarksville TN)
vs
Brent Jackson (Alpha Jui Jitsu/Cookville TN)